Przejdź do treści
Litwa. Dwa stulecia fotografii
Data/Czas: 24/09/2023 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kultury | Rynek Główny 25 | Kraków

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Więcej informacji: W czym tkwi fenomen litewskiej szkoły fotografii? Dlaczego to medium stało się tak lubianym narzędziem wizualnej ekspresji wśród Litwinów? Jakie są powody, dla których w Litwie tak szybko i mocno rozwinęła się fotografia już w XIX wieku? Zapraszamy na oprowadzania z przewodnikiem po wystawie ,,Litwa. Dwa stulecia fotografii” w najbliższą sobotę o godz. 16:00 i niedzielę o godz. 12:00. Wspólne zwiedzane będzie świetną okazją, by lepiej poznać litewską duszę. Nie prowadzimy zapisów na to wydarzenie. Do zobaczenia w MCK!

,,Fotografia litewska ma wymiar szczególny – to nie jedna, a wiele historii. Tworzy ją labirynt obrazów, osobowości i znaczeń. Przygotowując wystawę i towarzyszącą jej publikację, staraliśmy się przyjąć możliwie szeroką perspektywę. Litewska kraina fotografii jest różnorodna i wielokulturowa, rozpięta pomiędzy „tu” i „tam”. Tworzą ją zarówno kanoniczne prace uznanych mistrzów, jak i dzieła artystów mniej oczywistych – lecz nie mniej interesujących”
– Adam Mazur, Vilma Samulionytė i Natalia Żak, współkuratorzy wystawy.
Album towarzyszący ekspozycji ,,Litwa. Dwa stulecia fotografii” można zakupić w naszej księgarni internetowej: https://tiny.pl/cmwmx. Więcej informacji o wystawie znajduje się tutaj: https://fb.me/e/18VRVxaaA.

Zdjęcie na grafice: Antanas Sutkus, ,,Dzielnica Leszczyniaki. Brukowanie”, 1976

MCK

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.