Przejdź do treści
Data/Czas: 18/01/2019 | 09:00-15:00
Lokalizacja: Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta | Strażnicza 1-3 | Wrocław

W związku z Brexitem państwa członkowskie idą własnymi drogami, zamiast pracować razem, rosnąca niepewność do czego Europa zmierza świetle przyszłorocznych wyborów europejskich – zdaje się, że musimy porozmawiać! Czy Unia Europejska umiera? Czy warto ją ratować i o nią walczyć? Co oznacza dla Ciebie Unia Europejska? Czy może uważasz, że nie potrzebujemy UE? Czy nikt nie powinien się mieszać w narodową suwerenność?

 

Jest tyle odpowiedzi, ile ludzi. My – grupa europejskich studentów- chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty poświęcone różnym perspektywom Europy. Celem jest zrozumienie rożnych opinii na temat Europy i Unii Europejskiej. Warsztaty są skierowane do wszystkich, którzy chcą rozmawiać o losach Europy i chcieliby wymienić poglądy. Nie jest to lekcja nauk politycznych – przeciwnie, planujemy zbliżyć się do Europy na bardziej osobistym, indywidualnym i jednostkowym poziomie.

 

W ramach warsztatów będziemy ściśle współpracować z Pulse of Europe – ponadnarodową, bezstronną organizacją pozarządową, która od 2016 r. Zapewnia platformę do publicznego dialogu na tematy europejskie. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2019 r. w godzinach od 9:00 do 15:00. Aby uwzględnić wszystkich, warsztaty odbywać się będą w języku angielskim. Bylibyśmy wdzięczni za uprzednie zgłoszenie chęci udziału przez wiadomość prywatną do Stories of Europe do 11 stycznia, pozwoli to nam zagwarantować odpowiedni lokal i miejsca dla wszystkich uczestników. W razie dalszych pytań lub dodatkowych informacji prosimy o kontakt.

 

Źródło: Stories of Europe

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.