Przejdź do treści
||LATO W KRZYŻOWEJ|| "History on tour". Polsko-niemiecka letnia podróż z Krzyżowej do Berlina
Data/Czas: 31/07/2022 - 10/08/2022 | 10:00-16:00
Lokalizacja: | |

Fundacja “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego: Polska wieś Krzyżowa jest jednym z najważniejszych miejsc związanych z oporem przeciwko reżimowi nazistowskiemu w Niemczech. To tutaj powstał Krąg z Krzyżowej, grupa oporu złożona z intelektualistów, dysydentów i działaczy politycznych, a wielu z jej członków przypłaciło swoje zaangażowanie życiem. “History on tour” to polsko-niemieckie spotkanie młodzieży, którego tematem są historia i pamięć. Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia odwiedzą historyczne miejsca w Krzyżowej, Wrocławiu i Berlinie, poznają historię II wojny światowej w Polsce i w Niemczech, a także będą mieli szansę podzielić się swoimi przemyśleniami i wrażeniami.


Spotkanie “History on tour” to okazja do poznania interesujących osób i fascynujących miejsc. Zapraszamy do udziału w tej ekscytującej podróży przez historię!
Grupa docelowa:
Ok. 24 osób, w wieku 16-22 lat, z Polski i Niemiec.
Wymagania:
Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym, zainteresowania związane z historią. Zalecane jest posiadanie szczepienia przeciwko SARS CoV-2.
Opłata za uczestnictwo:
250 € / 1000 PLN (kwota obejmuje pełne wyżywienie, wydatki programowe, podróż z Krzyżowej do Berlina i z powrotem).
Prosimy o zgłaszanie się do 30.05.2022 r. przez formularz elektroniczny: https://bit.ly/3DRdx5F
Organizatorzy: Fundacja “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego, Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge Fachbereich Internationale Jugendbegegnungen
Finansowanie: PNWM

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.