Przejdź do treści
Kto napisze naszą historię
Data/Czas: 27/01/2019 | 19:00-19:00
Lokalizacja: Centrum konferencyjne POLIN | Anielewicza 6 | Warszawa

27 stycznia o godz. 19.00 Muzeum POLIN zaprasza na pokaz specjalny filmu “Kto napisze naszą historię” Roberty Grossman, który poświęcony jest Archiwum Ringelbluma. Jest to polsko-amerykański fabularyzowany dokument. Występują m. in. Karolina Gruszka, Jowita Budnik, Piotr Głowacki i Wojciech Zieliński. Pokaz organizowany jest z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W roli lektorów pojawiają się tu takie sławy jak zdobywca Oscara Adrien Brody (Pianista) oraz trzykrotnie nominowana do tej nagrody Joan Allen (Ukryta prawda, Czarownice z Salem, Nixon). Zdjęcia do fabularyzowanej części filmu zostały zrealizowane w Polsce – w Warszawie, w Łodzi i w Wolsztynie.

 

Nancy Spielberg – producentka filmu – wypowiedziała na planie w Łodzi znamienne słowa: Po stworzeniu przez mojego brata Stevena tak przejmującego filmu jak „Lista Schindlera” i założeniu Fundacji Zapisu Historii Ocalonych z Szoah, poczułam wewnętrzny przymus, aby tworzyć filmy takie jak “Kto napisze naszą historię”, które dzielą się ze światem tymi niesamowitymi opowieściami.

 

Po projekcji będziecie uczestnikami bezpośredniej transmisji z uroczystego pokazu i spotkania z twórcami filmu w siedzibie UNESCO w Paryżu.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Film z napisami w języku polskim.

 

Kooproducenci i partnerzy filmu: Match&Spark, EC1 Łódź – Miasto Kultury, ŁÓDŹ FILM COMMISSION, Mazovia Warsaw Film Commission, Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

27 stycznia (niedziela), godz. 19.00, bilety: 13 / 15 zł

 

Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.