Przejdź do treści
Data/Czas: 01/10/2019 | 18:00-20:00
Lokalizacja: | |

“Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela” – tak brzmi artykuł 30. Konstytucji. Do czego człowiek ma w Polsce niezbywalne prawo? Które prawa obywatelskie, gwarantowane przez Konstytucję, są w Polsce przestrzegane, a które nie? W jaki sposób jakość życia łączy się z godnością człowieka?

 

W debacie udział wezmą:
Ewa Kownacka – główna badaczka Krajowego Mechanizmu Ewaluacji Integracji w Programie Polityki Migracyjnej Instytutu Spraw Publicznych; psycholożka międzykulturowa; przez ponad 15 lat udzielała wsparcia psychologicznego osobom uciekającym przed prześladowaniami, po doświadczeniu tortur i innych form przemocy posiadającym oraz ubiegającym się o ochronę międzynarodową w Polsce; inicjatorka i współautorka standardów diagnostyki psychologicznej oraz współpracy międzyinstytucjonalnej w zakresie identyfikacji i zabezpieczania potrzeb grup wrażliwych.
Joanna Subko – absolwentka prawa na WPiA UW. Pracuje w Zespole ds. Równego Traktowania w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Wcześniej zatrudniona w Stowarzyszeniu Interwencji Prawnej, gdzie udzielała porad prawnych cudzoziemcom i uchodźcom. Specjalizuje się w prawie migracyjnym i antydyskryminacyjnym. Współzałożycielka portalu uchodzcy.info.

 

Niebawem ogłoszeni zostaną pozostałych uczestników/czki.

 

Pracownia Duży Pokój
ul. Warecka 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka), 00-040 Warszawa

 

MamPrawoWiedziec.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.