Przejdź do treści
Krakowskie spotkanie z Laurą Freudenthaler, Grzegorz Jankowicz - prowadzenie DE/PL
Data/Czas: 22/03/2022 | 18:00-18:00
Lokalizacja: De Revolutionibus Books&Cafe | Bracka 14 | Kraków

De Revolutionibus Books&Cafe, Wydawnictwo “Od Do” i Austriackie Forum Kultury: Spotkanie autorskie z Laurą Freudenthaler, autorką powieści „Opowieść o duchach” (przekład: Eliza Borg, wyd. OD DO, 2021)
Prowadzenie: Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Festiwalu Conrada. Laura Freudenthaler (ur. 1984 w Salzburgu) – pisarka austriacka. Debiutowała tomem opowiadań „Der Schädel von Madeleine” [Czaszka Madeleine], 2014. W 2017 r. ukazała się jej pierwsza powieść „Die Königin schweigt” [Królowa milczy], wyróżniona m.in. Nagrodą Literacką Miasta Bremy.

Za opublikowaną w 2019 roku „Geistergeschichte” („Opowieść o duchach”) otrzymała Nagrodę Literacką Unii Europejskiej. Freudenthaler mieszka w Wiedniu. Jest również tłumaczką z języka francuskiego na niemiecki. Fragmenty „Opowieści o duchach” ukazały się na łamach „Literatury na Świecie” (numer 5–6/2020) i „Wizji” w przekładzie Elizy Borg, a całość nakładem wydawnictwa OD DO w roku 2021.
Opisana w powieści wieloznaczna historia pięćdziesięcioletniej Anny jest skonstruowana jak łamigłówka i nie poddaje się łatwym interpretacjom. Proza Freudenthaler kontynuuje tym samym najlepsze tradycje literatury austriackiej, a jednocześnie wolna jest od Bloomowskiego „lęku przed wpływem. – Iwona Komór, „Wizje”
Fragment powieści „Opowieść o duchach” w przekładzie Elizy Borg w „Wizjach”: https://magazynwizje.pl/freudenthaler-proza/
„Lekcja czytania” z udziałem Barbary Klickiej i Grzegorza Jankowicza poświęcona „Opowieści o duchach”: https://www.facebook.com/LekcjeCzytania/videos/437302497961859
Recenzja Iwony Komór: https://magazynwizje.pl/aktualnik/komor-freudenthaler/
22.03.2022 (wt.), 18.00
De Revolutionibus Books&Cafe
ul. Bracka 14, Kraków
Po niemiecku z tłumaczeniem konsekutywnym na polski
Wstęp wolny
Organizacja: Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Partnerzy: Wydawnictwo OD DO
fot.: Marianne Andrea Borowiec

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.