Przejdź do treści
Krakowa stworzenie, czyli krakowski plener architektoniczny
Data/Czas: 29/08/2022 - 03/09/2022 | 15:00-18:00
Lokalizacja: Międzynarodowe Centrum Kultury | Rynek Główny 25 | Kraków

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Czy może być coś przyjemniejszego na zakończenie wakacji niż plener? Zapraszamy w dniach 29 sierpnia – 3 września na warsztaty rysunku i wykłady o architekturze! Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży powyżej 12 roku życia i dorosłych. Osoby uczestniczące w spotkaniach poznają podstawowe techniki rysunku architektonicznego. Będą też miały okazję dowiedzieć się więcej o krakowskiej architekturze średniowiecznej i nowożytnej, a także budynkach wzniesionych w XIX i XX wieku w stylach klasycystycznym, romantycznym czy modernistycznym.


Warsztaty będą prowadzone w grupie nie większej niż 15 osób. Każde zajęcia rozpoczną się od 30-minutowego wykładu w siedzibie MCK, wprowadzającego w tematykę zajęć. Następnie uczestnicy otrzymają narzędzia niezbędne do malowania – deski kreślarskie, papier, ołówki, krzesełka i udadzą się w plener. Prowadzący każdorazowo wybierze lokalizację, która najlepiej zilustruje tematykę wykładu.

Miejsce: Siedziba MCK przy Rynku Głównym 25 oraz Stare Miasto.
Czas: 29 sierpnia – 3 września, każdego dnia od godz. 15.00 do 18.00.
Cena: 200 zł za uczestnika / 6 dni zajęć; obowiązuje płatność z góry, za cały cykl.
Zapisy: prosimy o przesłanie mail na adres: warsztaty@mck.krakow.pl.
Materiały: organizatorzy zapewniają deski kreślarskie, narzędzia rysunkowe, krzesełka.
____
Prowadzenie:
Sonia i Bartłomiej Pochopniowie są praktykującymi projektantami, absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto Bartłomiej Pochopień w latach 2014-2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. Obydwoje są mocno zaangażowani w działania na rzecz edukacji architektonicznej.

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.