Przejdź do treści
Data/Czas: 23/11/2019 | 11:00-11:00
Lokalizacja: | |

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Goethego  w Krakowie oraz Niemieckie Towarzystwo Oświatowe, organizują konferencję nt. „Niemiecki ma znaczenie” w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego w Sali Orła Białego  w dniu 23.11.2019 r. (sobota) o godz. 11:00. Specyfika regionu opolskiego sprawia, iż teren ten jest atrakcyjną lokalizacją pod względem gospodarczym, inwestycyjnym  i kulturowym. Bliskość strategicznych arterii komunikacyjnych oraz obecność mniejszości niemieckiej sprawiają, że wiele firm  z kapitałem zagranicznym lokuje swoje siedziby w tej okolicy. Znajomość języka niemieckiego wielu mieszkańców stwarza dodatkowe atuty i stanowi o potencjale mieszkańców i regionu.

 

W konferencji weźmie udział Naomi Shafer, pracownik naukowy Instytutu Wielojęzycznego z Fryburga (Szwajcaria), która przedstawi aspekty naukowe dot. edukacji w zakresie języka niemieckiego i wygłosi wykład wprowadzający. Gośćmi będą również dr Jarosław Bogacki – pracownik naukowy Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Opolskiego, Marian Siwon prezes Zarządu firmy Multiserwis z Krapkowic  oraz przedstawiciele Izby Gospodarczej Śląsk. W trakcie wydarzenia będą Państwo mieli możliwość zapoznać się z ofertą organizacji działających na rzecz promocji języka niemieckiego, odwiedzając ich punkty informacyjne.

 

Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.