Przejdź do treści
Data/Czas: 08/11/2019 | 09:00-14:30
Lokalizacja: | |

Dlaczego do jednych miast młodzi ludzie lgną, a inne opuszczają? Na ile dzisiejsze ośrodki miejskie realizują wyobrażenie o dobrym miejscu do życia? Jakie działania mogą podjąć samorządy, aby przyciągnąć młodych mieszkańców i zapewnić im bezpieczną przyszłość? Fundacja Schumana, m.st. Warszawa oraz Fundacja Konrada Adenauera zapraszają do wspólnej dyskusji wokół tych pytań podczas tegorocznej konferencji Europolis 8 listopada w Centrum Nauki Kopernik. Będziemy rozmawiać o „Miastach dla młodych” – wyzwaniach, oczekiwaniach i potrzebach młodych ludzi względem miejsc, w których żyją, dobrych praktykach z zakresu poprawy jakości życia młodych i angażowania ich do współdecydowania o przestrzeni miejskiej.

 

W naszym wyobrażeniu „Miasta dla młodych” to miasta, w których bierze się pod uwagę potrzeby i opinie osób, które wkraczają w samodzielne życie. Polityka młodzieżowa w Polsce kształtuje się od kilkunastu lat, lecz zajmowanie się nią przekrojowo na poziomie miast wciąż nie jest standardem. Jednak to właśnie w młodych tkwi olbrzymi potencjał dla rozwoju ośrodków miejskich, dlatego chcielibyśmy wspólnie porozmawiać o tym, jakie mają problemy, potrzeby i aspiracje – pomogą nam w tym panele na temat przestrzeni miejskiej, mieszkalnictwa, lokalnego rynku pracy, kultury, działań lokalnych i współpracy z samorządem. Konferencja jest miejscem do podzielenia się dobrymi praktykami, chętnie poznamy też te z Waszych miast.

 

Konferencja Europolis organizowana jest od 2013 roku przez Fundację Schumana wspólnie z m.st. Warszawą i Fundacją Konrada Adenauera. Europolis to jedno z największych w Polsce cyklicznych spotkań na temat rozwoju miast. To miejsce otwartej debaty, wymiany dobrych praktyk i poznawania ciekawych rozwiązań. Co roku wraz z przedstawicielami polskich miast, ekspertami, pracownikami naukowymi, przedstawicielami organizacji pozarządowych i firm rozmawiamy na różne tematy związane z wyzwaniami współczesnych miast. Od 2015 roku konferencji towarzyszy publikacja raportu Fundacji Schumana i Fundacji Konrada Adenauera o polskich miastach zawierająca ranking miast na prawach powiatu. Partnerem konferencji jak i raportu jest Orange Polska.

Organizatorzy wydarzenia:
Polska Fundacja im. Roberta Schumana
Miasto Stołeczne Warszawa
Fundacja Konrada Adenauera

 

Więcej o Europolis na www.europolis.schuman.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak prosimy wcześniej o zgłoszenie swojego udziału: www.europolis.schuman.pl/rejestracja

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.