Przejdź do treści
Koncert Isabel Frey: New Voices of Yiddish Song
Data/Czas: 16/07/2024 - 18/07/2024 | 19:00-19:00
Lokalizacja: Austriackie Forum Kultury | Próżna 7/9 | Warszawa

Austriackie Forum Kultury i Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej: „New Voices of Yiddish Song” to wyjątkowy program współczesnych pieśni jidysz, który zaprezentowany zostanie przez wiedeńskie artystki i artystę: Isabel Frey, Esther Wratschko i Benjy Fox-Rosen`a. Program obejmuje nowe rewolucyjne pieśni jidysz autorstwa Isabel Frey, aranżacje ludowych piosenek jidysz i Wienerlieder w wykonaniu Esther Wratschko oraz przejmujący cykl pieśni oparty na poezji Mordechaja Gebirtiga skomponowany przez Benjy Fox-Rosena. Artystkom i artyście towarzyszą gitary, fortepian, bas i syntezator, dzięki czemu powstaje unikalna mozaika dźwiękowa łącząca klezmer, folk i pop. Frey i Wratschko wystąpią również jako duet „Soveles” z feministycznymi pieśniami a capella. Koncerty odbędą się w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, Austriackim Forum Kultury w Warszawie oraz na Festiwalu „Spotkania z Kulturą Żydowską” w Sopocie, pokazując, jak żywa i dynamiczna może być współczesna muzyka jidysz.


Trasa koncertowa w Polsce
Organizator: Żydowskie Muzeum Galicja, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej, Festiwal Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską, Austriackie Forum Kultury
Zespół w składzie:
Isabel Frey – gitara
Esther Wratschko – fortepian
Benjy Fox-Rosen – kontrabas

16.07.2024 (wt.), 19:00
Żydowskie Muzeum Galicja
Dajwór 18
Kraków
Wstęp: 50 PLN
17.07.2024 (śr.), 19:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Warszawa
Wstęp wolny
18.07.2024 (czw.), 19:30
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Mamuszki 2
Wstęp: 35 PLN
Bilety do nabycia w kasach i na stronie internetowej teatru: https://teatratelier.pl/

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.