Przejdź do treści
KOBIETY. NASZA HISTORIA | Nasze dziedzictwo – babcie, archiwa, biografie kobiet
Data/Czas: 21/01/2021 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Dom Spotkań z Historią: Zaczynamy NOWY CYKL: „KOBIETY. NASZA HISTORIA”– w którym opowiemy historie sprzed wojny i z okresu powojennego, o Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, rozkwicie „Solidarności”, zmianach w czasie transformacji, rewolucji seksualnej i walkach o własne prawa. PIERWSZE SPOTKANIE: NASZE DZIEDZICTWO – babcie, archiwa, biografie kobiet. Historia babci, opowiedziana czy odgrzebana wśród pamiątek, to często pierwsza opowieść o świecie, który różni się od oficjalnej wersji historii, którą poznajemy w szkole. Ta pierwsza herstoria — historia kobiet — jest pełna emocji i niedopowiedzeń, jest inaczej skonstruowana i wydaje się bliższa. Czym różnią się historie opowiedziane przez kobiety od męskich historii? W jaki sposób konstruowane są opowieści o życiu kobiet i w jaki sposób kobiety same o sobie opowiadają?

Dlaczego szukając informacji o historii kobiet, najczęściej trafiamy na pamiętniki, autobiografie, listy i relacje innych kobiet?

O tych zagadnieniach z Anną Czerwińską rozmawiać będą: Maria Buko, socjolożka i historyczka, oraz Magdalena Kicińska, dziennikarka i redaktorka naczelna „Pismo. Magazyn opinii”.

Dom Spotkań z Historią

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.