Przejdź do treści
KINO NA 100CZNI // LOMBARD
Data/Czas: 02/05/2023 | 20:30-20:30
Lokalizacja: 100cznia | Popiełuszki 5 | Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności: Tydzień otwarcia to czas na przypomnienie wszystkich twarzy 100czni. W każdy drugi wtorek zapraszamy Was na kino plenerowe z najlepszymi aktualnymi dokumentami, organizowane wspólnie z Docs Against Gravity i Europejskim Centrum Solidarności. „Lombard” to wielki zwycięzca tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył między innymi Grand Prix – Nagrodę Banku Millennium, i zdobywca Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2023 za najlepszy film dokumentalny.


Poruszająca i pełna humoru komedia dokumentalna o ludziach, którzy walczą o przetrwanie, pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym. Jola i Wiesiek to para w życiu i biznesie z Bytomia. Wraz z trójką swoich pracowników prowadzą prawdopodobnie największy lombard w Europie. Czas jego świetności minął jednak wraz z zamknięciem okolicznych kopalni i szerzącym się w mieście bezrobociem. Pozbawieni środków do życia mieszkańcy „polskiego Detroit” znoszą pod zastaw coraz bardziej absurdalne i bezużyteczne przedmioty. Szalone, marketingowe pomysły Wieśka i czułe serce Joli, która klientów wspiera nie tylko dobrym słowem, ale i gorącą zupą czy ciepłym futrem wzbudzają naszą sympatię. Choć lombard przynosi straty, staje się ważnym centrum życia dzielnicy. Wkrótce jednak znajduje się na krawędzi a związek Joli i Wieśka zostaje wystawiony na próbę. W obliczu nadciągającej katastrofy, właściciele podejmą ostatnia próbę ratowania biznesu i miłości.

 

Startujemy o 20.30. Film prezentujemy w oryginalnej wersji językowej. Wstęp, jak zawsze, bezpłatny. Do zobaczenia na 100czni!

ECS

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.