Przejdź do treści
Data/Czas: 05/05/2020 | 19:30-19:30
Lokalizacja: | |

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN: Zapraszamy na kolejne spotkanie w sieci z cyklu „Czytelnia POLIN”. Gościem Agnieszki Dobkiewicz, dziennikarki “Gazety Wyborczej” i autorki książki “Mała Norymberga”, będzie Joanna Lamparska, autorka książki “Imperium małych piekieł”. Dziennikarka i pisarka w swojej książce odkrywa przed czytelnikami prawdę o obozie Gross-Rosen. Jej śledztwo pozwoliło poznać fakty o skali tamtejszego okrucieństwa.

 

Doktor Josef Mengele – Anioł śmierci ucieka z Auschwitz. Krąży wzdłuż obecnej polsko-czeskiej granicy, przeprowadzając selekcje w kobiecych obozach należących do Gross-Rosen. W końcu dociera do Sieniawki, małej miejscowości położonej na Dolnym Śląsku. Sieniawka to jeden z podobozów Gross-Rosen, potwornej maszyny śmierci składającej się ze stu podobnych miejsc rozrzuconych na terenach Polski i Czech. Tu dokonano masowej zagłady, niewolniczo wykorzystywano więźniów i przeprowadzano zbrodnicze eksperymenty medyczne. Obóz w Gross – Rosen to piekło stworzone na ziemi, to imperium małych piekieł…

 

Rok 2018. Joanna Lamparska wpada na trop tajemniczego laboratorium medycznego z czasów II wojny światowej, rozpoczyna śledztwo. Długie, mroczne tunele, laboratoryjne stoły, zapomniane zapiski i postrzępione relacje prowadzą do przerażającej tajemnicy, która pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi.

Co kryje Imperium małych piekieł – największy i najstraszniejszy nazistowski obóz Gross-Rosen?

5 maja (wtorek), godz. 19:30

Transmisja online na Facebooku Znak Horyzont i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Współorganizator: Muzeum POLIN

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.