Przejdź do treści
Jaki budżet Unii Europejskiej po 2020?
Data/Czas: 08/06/2018 | 12:00-14:00
Lokalizacja: Centrum Konferencyjne Zielna | Zielna 37 | Warszawa

Debata

Instytut Spraw Publicznych, Fundacja im. Friedricha Eberta  i Biuro Kontaktowe Parlamentu Europejskiego zapraszają na kolejną dyskusję z cyklu „Pytania o Europę”.Komisja Europejska przedstawiła projekt nowego budżetu UE (tzw. ram finansowych) po 2020 roku. Zaproponowała m.in. zmniejszenie wydatków na dwie największe polityki, politykę spójności i politykę rolną, a zwiększenie – na politykę migracyjną i obronną. Polskę może dotknąć zaproponowane uzależnienie wypłaty funduszy unijnych od przestrzegania zasad praworządności.

To jednak dopiero początek batalii budżetowej, bo ostateczny kształt budżetu będzie zależeć od negocjacji między państwami członkowskimi i uzgodnień z Parlamentem Europejskim, które potrwają kilkanaście miesięcy.

Organizatorzy zapraszają na debatę z udziałem posłów z Polski, Niemiec i Francji, podczas której zastanowimy się:

– Jak budżet UE po 2020 r. będzie się różnił od obecnego?
– Jakich zmian oczekuje Parlament Europejski, a jakich rządy Polski, Niemiec i Francji?
– O co będą się toczyć najważniejsze boje negocjacyjne w najbliższych miesiącach?
– Czy fundusze UE powinny być uzależnione od przestrzegania zasad praworządności?

 

W dyskusji udział wezmą:

 

Jens Geier, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Niemcy

 

Laurent Saint-Martin, Poseł do Zgromadzenia Narodowego, Francja,

 

Czesław Siekierski, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Polska, Przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (do potwierdzenia)

 

 

Moderacja: Karolina Lewicka, TOK FM

 

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne polsko-angielskie.

 

Debata organizowana w ramach projektu “Pytania o Europę”, w którym dzięki wsparciu Parlamentu Europejskiego i Fundacji im. Friedricha Eberta, Instytut Spraw Publicznych stara się inicjować debatę publiczną w tematach ważnych dla Europy i dyskutowanych przez Parlament Europejski oraz przybliżać Polakom tę instytucję.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji.

 

Źródło: Instytut Spraw Publicznych

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.