Przejdź do treści
„Jaka szkoda, że taka odległość nas dzieli...” - premiera kinowa filmu
Data/Czas: 23/10/2021 | 17:00-17:00
Lokalizacja: | |

MDSM / IJBS International Youth Meeting Centre in Oświęcim i Konrad Adenauer Stiftung in Polen: W imieniu producentów – Fundacji na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu i Fundacji Konrada Adenauera oraz Oświęcimskiego Centrum Kultury, serdecznie zapraszamy na filmową historię pewnej przyjaźni pt. “Jaka szkoda, że taka odległość nas dzieli”. Premierowy pokaz odbędzie się 23.10.2021r. o godz. 17.00. w sali widowiskowej OCK, ul. J. Śniadeckiego 24.


Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie OCK oraz w recepcji MDSM, ul. Legionów 11 od poniedziałku 11 października 2021 r. Wydarzenie odbywa się zgodnie z obowiązującym obostrzeniami pandemicznymi.

 

Paradokumentalny film opowiada o niezwykłej, narodzonej w Auschwitz przyjaźni pisarki, autorki słynnej “Pasażerki” Zofii Posmysz i Marty Sawickiej, która stała się pierwowzorem postaci głównej bohaterki tej powieści.
Przyjaźń Zofii Posmysz i Marty Sawickiej przetrwała nie tylko piekło Auschwitz, ale także wieloletnią rozłąkę i dramatyczne zwroty w życiu obu bohaterek. W rolę Zofii i Marty wcieliły się znakomite i znane aktorki: Ewa Kaim i Beata Paluch.
Scenariusz filmu powstał w oparciu o utwory literackie (publikowane i niepublikowane) Zofii Posmysz oraz listy Marty Sawickiej. Jego powstanie było możliwe dzięki ofiarowaniu przez Zofię Posmysz swojego bogatego archiwum Fundacji na rzecz MDSM w Oświęcimiu.
Czas trwania: 53 min.
Występują:
Zofia Posmysz, Ewa Kaim, Beata Paluch, Rafał Wędrychowski, Ola Lisak
Scenariusz:
Barbara Daczyńska
Reżyseria:
Barbara Daczyńska, Joanna Klęczar-Déodat
Muzyka:
Jacek Hołubowski
Realizacja
Struczyk Studio LF
Produkcja:
Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, Fundacja Konrada Adenauera
Oświęcim 2021

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.