Przejdź do treści
Jak zachęcać do głosowania?
Data/Czas: 15/06/2018 | 11:00-13:00
Lokalizacja: Marzyciele i Rzemieślnicy | III piętro, ul. Bracka 25 | Warszawa

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Już za rok, w dniach 23-26 maja 2019 r., odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego – czwarte, w których będą mogli głosować Polacy. Pomimo wysokiego poparcia dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej, w poprzednich wyborach frekwencja wyborcza była katastrofalnie niska, jedna z najniższych w całej UE. Frekwencja spada zresztą w całej Europie.

O ile sam Parlament Europejski jest instytucją stosunkowo dobrze ocenianą, to jednak, jak pokazuje nowy sondaż ISP, mniej niż połowa Polaków w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, że posłów do PE wybiera się w wyborach.

Organizatorzy zapraszają na debatę, podczas której przedstawione zostaną wyniki badania opinii publicznej przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych, a Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego zaprezentuje swoje plany działań informacyjnych przed przyszłorocznymi wyborami. Przede wszystkim jednak razem z przedstawicielami organizacji pozarządowych i posłanką Rożą Thun zastanowimy się, jak zwiększyć zainteresowanie Europejczyków Parlamentem Europejskim i zachęcić ich do głosowania.

 

Prezentacja badania sondażowego na temat wiedzy i opinii Polaków o Parlamencie Europejskim
Agnieszka Łada, Instytut Spraw Publicznych

 

Prezentacja planów działań informacyjnych przed wyborami do Parlamentu Europejskiego
Bartłomiej Balcerzyk, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego

 

Debata
Róża Thun, Posłanka do Parlamentu Europejskiego
Filip Pazderski, Instytut Spraw Publicznych
Susanne Zels, Polis 180

 

Moderacja: Maciej Zakrocki, TOK FM

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne polsko-angielskie.

Debata organizowana w ramach projektu “Pytania o Europę”, w którym dzięki wsparciu Parlamentu Europejskiego i Fundacji im. Friedricha Eberta, Instytut Spraw Publicznych stara się inicjować debatę publiczną w tematach ważnych dla Europy i dyskutowanych przez Parlament Europejski oraz przybliżać Polakom tę instytucję.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji.

 

Źródło: Instytut Spraw Publicznych

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.