Przejdź do treści
JAK SZTUCZNA INTELIGENCJA ZMIENI ŚWIAT?
Data/Czas: 14/11/2023 | 09:00-09:00
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności: Trwa rewolucja sztucznej inteligencji. Naukowcy doskonalą systemy, które zastępują człowieka w procesach myślowych i decyzyjnych. Powrót do czasów sprzed sztucznej inteligencji nie jest możliwy. 14 listopada zapraszamy do ECS na konferencję pod hasłem JAK SZTUCZNA INTELIGENCJA ZMIENI ŚWIAT? Konferencja ma charakter popularnonaukowy i jest adresowana do uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych. Zaproszenie do dyskusji przyjęli specjaliści w zakresie sztucznej inteligencji – praktycy i teoretycy tematu, ludzie nauki i biznesu, pracujący w kraju i poza jego granicami.


– Jesteśmy w takim momencie dziejowym, jak nasi przodkowie na przełomie XVIII–XIX wieku, gdy wynalezienie maszyny parowej spowodowało ogromne zmiany w procesach technologicznych, gospodarczych, społecznych i kulturalnych. Sztuczna inteligencja już bada, projektuje oraz rozwija algorytmy i modele komputerowe umożliwiające maszynom procesy, które imitują myślenie, aby mogły podejmować optymalne decyzje – mówi prof. dr hab. inż. Janusz Rachoń, prezes Klubu Myśli Obywatelskiej im. Tadeusza Mazowieckiego, współorganizator konferencji. – Tego procesu nie da się już powstrzymać. Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na wiele pytań, m.in.: Czy prawo powinno regulować zasady działania sztucznej inteligencji? Jak sztuczna inteligencja wpłynie na społeczeństwo? Jak sztuczna inteligencja zmieni oblicze światowej gospodarki?

udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale trzeba online pobrać darmowy bilet: https://bilety.ecs.gda.pl/
więcej informacji: https://ecs.gda.pl/wydarzenia/ai/

Organizatorami wydarzenia są Klub Myśli Obywatelskiej im. Tadeusza Mazowieckiego i Europejskie Centrum Solidarności.
Patronat honorowy nad konferencją objęli: Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde oraz Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski.
Sponsorzy: Euro Styl, Solwit, Sprint.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.