Przejdź do treści
Data/Czas: 15/01/2020 | 18:30-20:00
Lokalizacja: Pałac Kazimierzowski | Krakowskie Przedmieście 26 | Warszawa

Nowe technologie, media społecznościowe i wszechstronny dostęp do informacji zrewolucjonizowały nie tylko życie społeczne, ale i debatę publiczną. Motywy obecne w niej od zawsze – odwoływanie się do emocji i przekonań odbiorcy – wyszły na pierwszy plan, gdy okazało się, że mogą posługiwać się nimi także aktorzy zewnętrzni w celu realizacji własnych celów politycznych.Dezinformacja stała się jednym z kluczowych zagrożeń dla demokracji, a nawet bezpieczeństwa, pokoju i suwerenności państw. Narzędzia takie jak fake news, czy manipulacje medialne stały się potężnym środkiem kształtowania postaw społecznych w sposób dalece wykraczający poza ramy znanego od stuleci soft power i dyplomacji publicznej.

 

Koło Euroatlantyckie UW ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w debacie poświęconej dezinformacji jako zagrożeniu dla Unii Europejskiej.

W debacie wezmą udział Prelegenci:
Marta Kowalska – Prezes i współzałożycielka Fundacji Centrum Analiz Propagandy i Dezinformacji, ekspert Fundacji Kazimierza Pułaskiego w latach 2015-2017
Maia Mazurkiewicz – przedstawicielka Frontu Europejskiego
Piotr Świtalski – Kierownik Wydziału Prasy i Mediów Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce
Dr Kazimierz Wóycicki – historyk, filozof, politolog i publicysta, socjolog internetu, Senior Fellow Centrum Stosunków Międzynarodowych, wykładowca Studium Europy Wschodniej UW.

 

Koło Euroatlantyckie UW

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.