Przejdź do treści
Data/Czas: 18/11/2020 | 17:00-17:00
Lokalizacja: | |

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta UWr zaprasza na wykład online prof. dr hab. Philippa Thera (Universität Wien/Austria) pt. Inny koniec historii: neoliberalne reformy, antyliberalna kontrrewolucja i wyzwania pandemii. Wykład odbędzie się w środę, 18 listopada 2020 r., godz. 17.00 w formie zdalnej na platformie Zoom.

 

 

Link do spotkania

Meeting ID: 829 2851 6691
Passcode: 4PufVb

 

 

Philipp Ther (ur. 1967 r.), należy do wybitnych niemieckich historyków średniego pokolenia zajmujących się historią najnowszą Europy Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim Polski. Od 2010 roku jest profesorem historii Europy Wschodniej Uniwersytetu Wiedeńskiego i kieruje Research Cluster for Eastern Europe and the History of Transformations (RECET). Wcześniej wykładał m.in. na Uniwersytecie Harvardzkim (Center for European Studies) oraz w Instytucie Europejskim we Florencji. Jest autorem licznych publikacji, które były tłumaczone na języki obce. Po polsku dostępne są trzy jego książki: :Ciemna strona państw narodowych. Czystki etniczne w nowoczesnej Europie” (2011); “Nowy ład na starym kontynencie Historia Europy neoliberalnej” (2015) oraz “Inny koniec historii. O wielkiej transformacji” (2020). Dwie z tych pozycji ukazały się w ramach jednej z serii wydawniczych CSNE. Prof. Ther był wielokrotnie nagradzany, m. in. w 2019 roku otrzymał Wittgestein-Preis, która jest przyznawana przez Austriacki Fundusz Naukowy.

 

Głównym tematem wykładu będą zagadnienia ujęte w ostatniej książce historyka. Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

 

Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.