Przejdź do treści
Data/Czas: 14/12/2017 | 17:00-18:30
Lokalizacja: Fundacja Schumana | Aleje Ujazdowskie 37/5 | Warszawa

Fundacja Schumana zaprasza na kolejny cykl seminariów polsko-niemieckich, które organizuje we współpracy z Fundacją Adenauera. Przez cały rok akademicki 2017/2018 uczestnicy seminariów dyskutują o stosunkach polsko-niemieckich, aktualnej sytuacji w Niemczech, o niemieckiej kulturze, społeczeństwie i historii. Gośćmi są dziennikarze, naukowcy, eksperci.

Prowadzącym seminaria jest prof. dr hab. Waldemar Czachur, językoznawca, niemcoznawca, kierownik Zakładu Językoznawstwa Germańskiego w Instytucie Germanistyki UW. Autor monografii Diskursive Weltbilder im Kontrast. Linguistische Konzeption und Methode der kontrastiven Diskursanalyse deutscher und polnischer Medien (2011) oraz Jak rozmawiać z Niemcami.

Seminaria są otwarte dla wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką. Znajdują się też na liście fakultetów Uniwersytetu Warszawskiego.

W najbliższy czwartek (14.12.2017) o godzinie 17:00. odbędzię się seminarium “Innowacje – w co inwestują Niemcy, a w co Polacy?”. Gościem będzie Maciej Bitner z WISE Europa.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.