Przejdź do treści
In Altum: Zapomniane konflikty zbrojne
Data/Czas: 22/11/2018 | 20:00-21:30
Lokalizacja: Collegium Iuridicum II | Lipowa 4 | Warszawa

In Altum serdecznie zaprasza na czwarte w tym roku akademickim spotkanie Koła Naukowego In Altum przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, pt. “Zapomniane konflikty zbrojne. Między polityką a prawami człowieka”. Odbędzie się ono 22 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 20:00 w sali 1.2 Collegium Iuridicum II WPiA UW (ul. Lipowa 4).

Na całym świecie toczy się obecnie wiele konfliktów zbrojnych, spośród których liczne, jak Jemen, Somalia, Erytrea czy Syria, uznaje się za “zapominane” z uwagi na rozciągniecie w czasie i brak zainteresowania nimi społeczności międzynarodowej. Niezmienne pozostaje jednak, że największymi ofiarami każdego konfliktu zbrojnego jest ludność cywilna. W tle ludzkich dramatów ścierają się między sobą: globalna polityka i prawo międzynarodowe.

 

Naszym Gościem będzie dr Elżbieta Mikos-Skuza – starszy wykładowca w Instytucie Prawa Międzynarodowego WPiA UW, dyrektorka Network on Humanitarian Action na Uniwersytecie Warszawskim i wybitna ekspertka międzynarodowego prawa humanitarnego, która opowie nam, jak prawo chroni cywilów podczas konfliktów zbrojnych. Po prelekcji naszego Gościa zachęcamy do zadawania pytań i merytorycznej dyskusji.

 

Spotkanie otworzy Prezes Koła Naukowego In Altum Hubert Taładaj, a poprowadzi je II Wiceprezes Koła Agnieszka Wójcik.

 

Źródło: In Altum

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.