Przejdź do treści
Data/Czas: 16/05/2019 - 17/05/2019 | 09:00-20:00
Lokalizacja: Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego | Krakowskie Przedmieście 26/28 | Warszawa

Sekcja historii XX wieku Studenckiego Klubu Międzyepokowych Badań Historycznych ma zaszczyt zaprosić Państwa na II Ogólnopolską Sesję Naukową „Żywoty Polaków w XX wieku”, która odbędzie się w dniach 16-17 maja w Sali Kolumnowej w budynku Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Minione stulecie, w którym przyszło żyć milionom Polaków, było okresem niezwykle różnorodnym w zakresie doświadczeń i wyzwań, przed którymi musieli oni stanąć. W tych latach doszło m.in. do odrodzenia się Państwa Polskiego, do przerażających w skutkach konfliktów jakimi były dwie wojny światowe, do ukształtowania się systemu komunistycznego w Polsce a także do jego późniejszego rozpadu.

Nie sposób policzyć indywidualnych historii, własnych doświadczeń, osobistych sukcesów i tragedii ludzi, którzy żyli w różnych częściach świata, w innych okresach tego stulecia, będących przedstawicielami różnych warstw społecznych, mających odmienne poglądy na pewne sprawy, a także odgrywających rozmaite role w wydarzeniach swoich czasów, a których łączyło i łączy poczucie bycia Polakiem.

 

Celem konferencji jest przedstawienie przez uczestników wyników swoich badań nad biografiami Polaków, którzy żyli w XX wieku, bądź urodzili się przed 1901 r., ale ich działalność przypada na lata wieku dwudziestego. Chcemy porozmawiać tak o Polakach powszechnie znanych, jak i o działaczach lokalnych oraz „zwyczajnych” obserwatorach współczesnych im wydarzeń. Interesują nas zarówno klasyczne biografie (tudzież ich wycinki), jak i „portrety zbiorowe”.

 

Zgłoszenia do udziału czynnego w sesji naukowej przyjmujemy do 15 kwietnia 2019 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego pod tym adresem.

 

Czas wygłoszenia referatu nie powinien przekroczyć 20 minut. W przypadku dużej liczby zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów. Każda osoba, która zgłosiła chęć czynnego udziału w sesji naukowej, otrzyma informację o zakwalifikowaniu lub też o odmowie kwalifikacji, a ponadto program sesji najpóźniej tydzień po zakończeniu rejestracji.

 

Opłata za udział w sesji naukowej wynosi:
1. Z jednym obiadem wybranego dnia konferencji – 50 zł;
2. Z dwoma obiadami, po jednym każdego dnia – 70 zł.

 

Informacja o terminie i sposobie płatności zostaną podane po zakwalifikowaniu się.
W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji za pośrednictwem profilu na Facebooku bądź poczty elektronicznej: kontakt.skmbh@gmail.com . Informacje nt. konferencji mogą pojawiać się także na naszej stronie www.skmbh.pl

 

Źródło: Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.