Przejdź do treści
Data/Czas: 26/02/2019 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Biennale Warszawa (MA3450) | Marszałkowska 34/50 | Warszawa

Możemy obserwować powrót utopii do naszego myślenia; wydawało się, skutecznie wyegzorcyzmowana, skompromitowana i poddana krytyce jako fragment projektu nowoczesności, pojawia się ponownie, pozwalając myśleć o tym, co inne i możliwe, oraz myśleć inaczej. Wyobraźnia historyczna umożliwia nam nie tylko rozumienie przeszłości, ale i konstruowanie jej innych wariantów, a także konstruowanie przyszłości. Skąd ten powrót i towarzyszące mu pytanie o sprawstwo humanistyki. Co i jak będziemy wymyślać i wyobrażać w związku z przyszłością. To kwestie do rozważenia podczas seminarium.

Andrzej Leder – urodzony w 1960 roku, doktor habilitowany, profesor w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, psychoterapeuta. Wydał rozprawę filozoficzną: Nauka Freuda w epoce ‘Sein und Zeit’, pracę na temat historii Polski: Prześniona rewolucja, ćwiczenie z logiki historycznej, rozprawy dotyczącą idei filozoficznych w XX wiecznej Europie: Rysa na tafli. Teoria w polu psychoanalitycznym, i Był kiedyś postmodernizm, a także, po angielsku: The Changing Guise of Myths. Naucza w Szkole Nauk Społecznych (GSSR) IFiS PAN i w Collegium Civitas. Mieszka w Warszawie.

 

Wstęp wolny
Zapisy na stronie 

 

Źródło: Biennale Warszawa

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.