Przejdź do treści
Data/Czas: 23/03/2022 - 27/03/2022 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Pl. Solidarności 1 | Gdańsk

Stowarzyszenie „Warto być przyzwoitym” z Gdańska, Europejskie Centrum Solidarności oraz Europa Union z Kassel zapraszają od 23 do 27 marca 2022 roku do Gdańska na warsztaty „Historia w dialogu: polsko-niemieckie warsztaty historyczne dla szkół i organizacji”. Historia kształtuje nasze postawy i wpływa na interpretacje aktualnych wydarzeń. Nie jest ona jednak jednoznaczną i zamkniętą opowieścią. „Historia w dialogu” to warsztaty, podczas których organizatorzy zamierzają skonfrontować się z tymi wyzwaniami. Dwujęzyczna i dwukulturowa grupa nauczycieli i nauczycielek, edukatorek i edukatorów z Polski i Niemiec stworzy środowisko, które umożliwi wieloperspektywiczne spojrzenie na historię i stworzenie otwartego obrazu przeszłości, który pozwoli poszukiwanie tego, co ważne dla nas i zrozumienie perspektywy partnerów.

Pomocą posłuży podręcznik opracowany przez Wspólną Polsko-Niemiecką Komisję Podręcznikową „Europa. Nasza historia”, który uwzględnia różne kultury pamięci. Podręcznik zachęca uczennice i uczniów do rozwijania empatii wobec różnych punktów widzenia, formułowania i uzasadniania własnych opinii oraz konstruktywnego obchodzenia się z różnorodnością kulturową. W programie znajdą się warsztaty muzealne w Europejskim Centrum Solidarności i w Muzeum II Wojny Światowej oraz spotkania ze świadkami historii.

Dalsze informacje, szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie: https://pnwm.org/historia-w-dialogu-polsko-niemieckie-warsztaty-historyczne-dla-szkol-i-organizacji/

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.