Przejdź do treści
Data/Czas: 05/03/2019 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Pałac Tyszkiewiczów-Potockich | Krakowskie Przedmieście 32 | Warszawa

Serdecznie zapraszamy na 29. Debatę Tischnerowską, której tematem będzie “Historia i Prawda”. Czy historia opisuje prawdę? Na jakiej prawdzie opiera się polityka historyczna? Czy uczciwy historyk może być przekonany, że mówi prawdę? O tym dyskutować będą: Ludger Hagedorn – filozof i wykładowca, Permanent Fellow Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu; Marcin Król – profesor nauk humanistycznych, socjolog oraz historyk idei nowożytności i XIX wieku, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego; Timothy Snyder – historyk nowożytnego nacjonalizmu oraz dziejów Europy Środkowej i Wschodniej, the Richard C. Levin Professor of History Uniwersytetu Yale; Małgorzata Szejnert – pisarka i reporterka, dwukrotna finalistka Nagrody Literackiej Nike.

 

Organizatorzy: Instytut Nauk o Człowieku w Wiedniu, Uniwersytet Warszawski oraz Instytut Spraw Publicznych.

Debata odbędzie się 5 marca o godz. 18:00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich, przy Krakowskim Przedmieściu 32 w Warszawie.

Wstęp wolny.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrację do dnia 1 marca pod linkiem: https://goo.gl/P378u6

 

Uprzejmie informujemy, że mieszcząca się w historycznym pałacu sala, w której odbędzie się debata, jest niedostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Nagranie z debaty zostanie udostępnione po wydarzeniu.

 

Źródło: Instytut Spraw Publicznych

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.