Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas i Dom Spotkań z Historią: Jak obywatele i obywatelki radzą sobie z problemami, które są generowane na poziomie państwowej polityki? Jaka jest rola trzeciego sektora? Czy rzeczywistość można zmieniać „od dołu”, skoro „od góry” uparcie wydaje się psuć? W ostatnim spotkaniu cyklu „Granice” porozmawiamy… o nas, czyli społeczeństwie obywatelskim i jego roli w kryzysach migracyjnych i uchodźczych.
W spotkaniu wezmą udział osoby związane z organizacjami pozarządowymi, które jesienią działały przy polsko-białoruskiej granicy, a obecnie pomagają ukraińskim uchodźczyniom i uchodźcom. Porozmawiamy także z przedstawicielami instytucji administracji publicznej, których działalność wspierana jest ponadwymiarowym zaangażowaniem pracownic i pracowników, a także spontanicznym wsparciem wolontariuszek i wolontariuszy. Spotkanie poprowadzi Paulina Piasecka, dyrektorka Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.
𝐆𝐫𝐚𝐧𝐢𝐜𝐞 𝐭𝐨 𝐜𝐲𝐤𝐥 𝐬𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧́, który powstaje dzięki współpracy Domu Spotkań z Historią oraz Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Poświęcony jest kwestii uchodźstwa i migracji ekonomicznej do Europy w ostatniej dekadzie. Trwający na granicy polsko-białoruskiej kryzys migracyjny i humanitarny nie jest ani pierwszym, ani ostatnim we współczesnej Europie. W czasie sześciu spotkań analizujemy problemy i wyzwania, przed którymi stają instytucje państwowe, służby, organizacje pozarządowe, organizacje międzynarodowe, media oraz obywatele i obywatelki.