Przejdź do treści
Data/Czas: 28/06/2019 | 21:00-22:30
Lokalizacja: | |

W ramach czerwcowej odsłony #goethegigs zagra Josin – niemiecka artystka, która jest wcieleniem wszystkiego co przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o współczesnym, międzynarodowym mieście z interesującą sceną artystyczną. Josin urodziła się w Kolonii, w rodzinie śpiewaków operowych. Rzuciła studia medyczne, żeby w całości poświęcić się muzyce. W 2017 ukazała się jej epka pod nazwą Epilogue, która była mieszanką neoklasycznych dźwięków i elektroniki. Jej debiutancki album In the Blank Space to kontynuacja tej muzycznej drogi wzbogacona o sekcje smyczkową i piękny wokal.

„Pracowałam nad albumem 8 lat. To był ciężki czas. Ciekawe było patrzeć jak bardzo się zmieniłam, a jednocześnie nie zmieniłam się wcale. Napisałam 1000 piosenek, ale odkryłam, że trzeba napisać 30 słabych piosenek, żeby stworzyć jedną dobrą” opowiada Josin.

 

Koncertowi będzie towarzyszyła wystawa multimedialna o wielokulturowej twarzy Berlina autorstwa Dominika Stanisławskiego.
Berlin zdaje się być stacją przesiadkową. Miejscem tylko na chwilę, które przyciąga młodych ludzi z całego świata, często o artystycznych aspiracjach. Mają nadzieję, że Berlin będzie dla nich inspiracją, że znajdą się w samym środku międzynarodowego, artystycznego fermentu.

Koncert wraz z wystawą będzie klamrą zamykającą projekt Heimat/Nieoczywista ojczyzna, który był realizowany przez Goethe-Institut od kwietnia do czerwca tego roku.

Wstęp na koncert jest wolny.

Obowiązują zapisy na adres: goethegigs-kra@goethe.de

 

Goethe-Intitut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.