Przejdź do treści
Goethe-Kino: Oh, Boy!
Data/Czas: 22/06/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Goethe-Institut Krakau: Niko ma 20 lat i niedawno rzucił studia. Żyje chwilą, włócząc się ulicami swojego miasta i z ciekawością obserwując otaczających go ludzi. Nie zdaje sobie sprawy ze swojego rosnącego statusu outsidera. Pewnego dnia wszystko się jednak zmienia i Niko musi zmierzyć się z konsekwencjami swojej bezczynności. Jego dziewczyna kończy ich związek, ojciec odcina go od pieniędzy, a psychiatra potwierdza jego “brak równowagi emocjonalnej”. W międzyczasie jego nowy sąsiad próbuje go poznać, a dziwna piękność z jego przeszłości konfrontuje go z emocjonalnymi ranami, które nasz bohater jej zadał.


A Niko chce tylko napić się porządnej kawy. “Znasz to uczucie, kiedy ludzie wokół ciebie zachowują się dziwnie?” – pyta sam siebie. „A im dłużej o tym myślisz, tym bardziej dociera do ciebie, że to nie inni ludzie zachowują się dziwnie, ale ty sam?”. Ale gdy tylko Niko zdaje sobie z tego sprawę, dzień dobiega do tragicznego końca.
Debiut fabularny reżysera Jana Ole Gerstera “Oh, Boy!” to autoironiczny portret młodego mężczyzny i jego miasta. Opowiada o pragnieniu uczestniczenia w życiu i trudnościach w znalezieniu własnego miejsca.
Film wyświetlimy w języku niemieckim, z niemieckimi napisami.
Wstęp przygotuje filmoznawczyni, Ewa Fiuk.

Goethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.