Przejdź do treści
Goethe-Kino: Mein Ende. Dein Anfang.
Data/Czas: 19/05/2022 | 18:00-18:00
Lokalizacja: | |

Goethe-Institut Krakau: „Mein Ende. Dein Anfang.” to dramat filmowy w reżyserii Mariko Minoguchi, który miał swoją premierę na Filmfest München 30 czerwca 2019 roku. Do niemieckich kin trafił 28 listopada 2019 roku. Kiedy pewnego deszczowego dnia Nora i Aron spotkali się w metrze, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Aron głęboko wierzył, że ich przeznaczeniem było się spotkać. Ich szczęśliwy związek trwa dwa lata i zostaje brutalnie przerwany, kiedy młoda para zostaje wciągnięta w sam środek napadu na bank. Jeden ze sprawców strzela do Arona, który umiera w ramionach Nory.


W ciągu następnych dni Nora próbuje znieczulić swój ból i spędza noc z nieznajomym Natanem, który, podobnie jak ona, błąka się nocą po ulicach. Natan właśnie dowiedział się, że jego córka Ava jest chora na białaczkę i wymaga bardzo kosztownego leczenia. Ponieważ stracił pracę jako stróż nocny w supermarkecie, musiał skorzystać z propozycji swojego przyjaciela z dzieciństwa, aby zdobyć pieniędze na leczenie córki.
Gdy policja stara się rozwikłać zagadkę napadu, między dwiema zagubionymi duszami powoli nawiązuje się głębsza relacja.
Film pokażemy w oryginale, z niemieckimi napisami.
Wprowadzenie do filmu przedstawi filmoznawczyni Ewa Fiuk.

Goethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.