Przejdź do treści
Goethe-Kino: Ivie wie Ivie
Data/Czas: 23/03/2023 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Goethe-Institut Krakau: Afro-Niemka Ivie, nazywana przez przyjaciół “Schoko”, mieszka ze swoją najlepszą przyjaciółką Anne w Lipsku i pracuje tymczasowo w solarium swojego byłego chłopaka Ingo, szukając jednocześnie stałej pracy jako nauczycielka. Nagle w jej drzwiach pojawia się nieznana jej dotąd przyrodnia siostra Naomi z Berlina, która konfrontuje ją ze śmiercią ich wspólnego ojca i zbliżającym się pogrzebem w Senegalu. W miarę jak siostry powoli poznają się nawzajem, Ivie coraz częściej kwestionuje nie tylko swoje przezwisko, ale i obraz samej siebie.


Reżyserka, Sarah Blaßkiewitz, już w swoich krótko- i średniometrażowych filmach “Blank” i “Schwarz Rot Gold” pokazała, jak subtelnie, inteligentnie i z humorem tworzy swoje filmowe światy. Intymnie, zabawnie, a jednocześnie w sposób zaangażowany, daje nam wgląd w wielowarstwowe postacie, których losy śledzimy. W swoim debiucie fabularnym “Ivie wie Ivie” i historii Ivie, która nagle zostaje skonfrontowana ze swoimi afrykańskimi korzeniami, których sama prawie nie zna i do tej pory raczej starała się je wyprzeć, reżyserka poświęca swój film tematowi poszukiwania tożsamości. Robi to w sposób osobisty, zachowując przy tym niezwykłą lekkość.
Film pokażemy w języku niemieckim z niemieckimi napisami. Wprowadzenie przygotuje dla nas filmoznawczyni Ewa Fiuk.

Goethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.