Przejdź do treści
Goethe-Kino: Der Junge muss an die frische Luft
Data/Czas: 21/04/2022 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Goethe-Institut Krakau: Dolina Ruhry, Niemcy, 1972 r. Hans-Peter jest pulchnym dziewięciolatkiem dorastającym w poczuciu bezpieczeństwa i wśród kochających zabawę krewnych. nie jest może najbardziej popularnym chłopcem, ale ma talent do rozśmieszania innych, który doskonali na co dzień w sklepie, na rogu. Jednak codzienne życie chłopca zmienia się, gdy jego niegdyś wesoła mama staje się coraz bardziej przygnębiona po operacji. Ciężko pracujący ojciec Hansa-Petera pozostawia go głównie pod opieką dwóch babć, z których obie mają wielkie serca i silne osobowości.

Ich miłość i troska pozwalają Hansowi-Peterowi przetrwać emocjonalne zawirowania i wykorzystać swój talent komediowy do leczenia własnych i cudzych ran.

„Der Junge muss an die frische Luft” jest najnowszym filmem jednej z najbardziej uznanych niemieckich reżyserek Caroline Link. Film, oparty na wspomnieniach komika Hape Kerkelinga, jest opowieścią jednocześnie zabawną i smutną. Przy całej swojej komediowości „Der Junge muss an die frische Luft” stanowi dokładne studium społeczeństwa ludzi, którzy wciąż cierpią z powodu traumy po II wojnie światowej i potrzebują śmiechu jak powietrza, którym oddychają.
Film pokażemy po niemiecku z niemieckimi napisami. Wprowadzenie do filmu wygłosi filmoznawczyni Ewa Fiuk.

 

Goethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.