Przejdź do treści
Goethe-Kino: Aus dem Nichts
Data/Czas: 08/12/2022 | 18:00-18:00
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Goethe-Institut Krakau: Życie Katji nagle rozpada się na kawałki, gdy jej mąż Nuri i mały syn Rocco giną w zamachu bombowym. Jej przyjaciele i rodzina starają się dać jej wsparcie, którego potrzebuje, a Katja radzi sobie z pogrzebem ukochanych bliskich. Jednak żmudne poszukiwania sprawców i przyczyn bezsensownego zabójstwa komplikują bolesną żałobę Katji, otwierając świeże rany i wątpliwości. Danilo, prawnik i najlepszy przyjaciel Nuriego, reprezentuje Katję w procesie przeciwko dwóm podejrzanym: młodej parze ze środowiska neonazistowskiego. Proces doprowadza Katję na skraj wytrzymałości, ale nie ma dla niej alternatywy: chce sprawiedliwości.


„Aus dem Nichts“ to jeden z najnowszych filmów Fatiha Akina niemieckiego reżysera, scenarzysty, aktora i producenta filmowego pochodzenia tureckiego. W swoich wielokrotnie nagradzanych filmach Akin często porusza temat emigracji, międzykulturowych konfliktów i etnicznych napięć. W filmie „Aus dem Nichts” w rolę głównej bohaterki wcieliła się Diane Kruger.
Film pokażemy w oryginale z niemieckimi napisami. Wstęp przygotuje dla nas filmoznawczyni Ewa Fiuk.

Goethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.