Przejdź do treści
Geopolityczna gra o Europę Środkową
Data/Czas: 05/10/2021 | 18:00-19:00
Lokalizacja: | |

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie: Od lat mieliśmy słabość do budowania teoretycznych koncepcji regionalnej współpracy w Europie Środkowej. Sojusz polsko-czechosłowacki Romana Dmowskiego, Trzecia Europa ministra Becka, ambitna idea Międzymorza. Współcześnie udało się nam wreszcie nadać tym wizjom postać Grupy Wyszehradzkiej oraz Inicjatywy Trójmorza. Do czego te koncepcje mogą się nam się przydać w rozchwianym geopolitycznie świecie AD 2021? Na to i więcej pytań w rozmowie z Adamem Porębą odpowie znamienity ekspert!


prof. Tomasz Grzegorz Grosse – politolog i socjolog, doktor habilitowany nauk politycznych, profesor nauk społecznych, kierownik Zakładu Polityk Unii Europejskiej Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UW, ekspert Instytutu Sobieskiego i Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Ukończył studia podyplomowe z zakresu integracji europejskiej (Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet w Maastricht), był stypendystą uniwersytetów w Oksfordzie, Florencji, Yale, Georgetown w Waszyngtonie. Specjalizuje się w problematyce rozwoju regionalnego, studiach europejskich i zarządzania w administracji publicznej.

Start transmisji już we wtorek 5 października 2021 roku o godz. 18:00 na profilu Facebook #RODMRzeszów.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.