Przejdź do treści
Data/Czas: 02/06/2020 | 15:00-15:00
Lokalizacja: | |

Ośrodek Kultury Francuskiej UW: J. Peter Burgess przedstawi badania nad geopolitycznymi implikacjami ewolucji pojęć „ryzyko” i „niebezpieczeństwo”. Wyjaśni on w jaki sposób te dwa pojęcia rozwijają się w skali globalnej, z implikacjami na kilku poziomach. Podejmie krytyczne podejście do dominujących paradygmatów myśli i praktyki otaczającej pojęcia bezpieczeństwa i ryzyka, analizując kulturowe, społeczne i polityczne warunki wytwarzania i operacjonalizacji wiedzy na ich temat.

Spotkanie odbędzie się na platformie Google Meet.
Wymagana wcześniejsza rejestracja: kinga.torbicka@uw.edu.pl.

Konwersatorium ma charakter otwarty. Spotkanie w języku angielskim.

J. Peter Burgess – Filozof i politolog. Profesor i kierownik katedry Geopolityki ryzyka w Ecole Normale Supérieure w Paryżu, adiunkt w Centre for Advanced Security Theory na Uniwersytecie w Kopenhadze. Redaktor serii kolekcji Routledge New Security Studies. Jego badania koncentrują się głównie na teorii i etyce bezpieczeństwa i niebezpieczeństwa. Wniósł ogromny wkład w badania naukowe i politykę zagraniczną w Europie. Pracował i kierował wieloma kompleksowymi projektami badawczymi opartymi na współpracy z partnerami norweskimi i europejskimi. Jest autorem 11 książek i ponad 70 artykułów z zakresu filozofii, nauk politycznych, gender studies, historii kultury, badań bezpieczeństwa i teorii kultury. http://jpeterburgess.com/about/

 

Ośrodek Kultury Francuskiej UW

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.