Przejdź do treści
GDAŃSK PAMIĘTA
Data/Czas: 10/12/2021 - 17/12/2021 | 16:00-23:00
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

O rewolcie grudniowej sprzed 51 lat, gdy na ulicach polała się krew, oraz o wprowadzeniu stanu wojennego 40 lat temu, gdy władza odebrała obywatelom prawa obywatelskie i nadzieję na demokratyczne państwo – GDAŃSK PAMIĘTA. W dniach 10–17 grudnia zaplanowano wiele wydarzeń. Można poznać historię dwóch grudniów, wybierając się na spacer z uczestnikami wydarzeń po wystawie stałej ECS, albo skorzystać z oferty projekcji filmowych i spotkań z twórcami. O stanie wojennym i stanach nadzwyczajnych będzie traktować dwudniowa konferencja naukowa i poświęcone im będą wystawy czasowe. A dla nauczycieli przygotowano webinarium.

Godne uwagi są dwa koncerty, które na dwa różne sposoby przywołają twórczość Jacka Kaczmarskiego. Zachęcamy też do udziału w konferencji społecznej – „Nie ma granic dla praw człowieka” oraz towarzyszących jej spacerach po wystawie stałej i koncercie. Każdego wieczoru zabłyśnie zewnętrzna galeria na fasadzie ECS. A 13 i 16 grudnia wieczorem będziemy na pl. Solidarności przywoływać pamięć tych, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju.

 

/ pełen program: https://ecs.gda.pl/gdansk-pamieta
/ część wydarzeń wymaga rezerwacji wejściówek z powodu ograniczonej liczby miejsc

 

 

Organizatorami wydarzenia są: miasto Gdańsk, samorząd województwa pomorskiego i ECS

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.