Przejdź do treści
Forum Młodych | konferencja młodzieżowa
Data/Czas: 21/02/2023 | 09:30-09:30
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | Plac Solidarności 1 | Gdańsk

Europejskie Centrum Solidarności: Nasze miasto, nasz świat – to hasło przewodnie Forum Młodych 2023!
Po dwóch latach wirtualnej obecności Forum Młodych wraca do świata rzeczywistego! Zapraszamy do Europejskiego Centrum Solidarności – uczniów i nauczycieli. Porozmawiamy o tym, co ważne dla młodych. Skąd wiemy, co jest ważne? Od nich samych, bo licealiści ten program skonstruowali. Forum Młodych jest konferencją dla młodych przygotowaną przez młodych, tym razem zrzeszonych w Młodzieżowej Radzie Miasta Gdańska.


Ostatnie dwa lata nas nie rozpieszczały – globalna pandemia z towarzyszącym jej lękiem o zdrowie i życie najbliższych, kryzys gospodarczy, a od lutego 2022 wojna w Ukrainie. Trudno uwierzyć, że to dzieje się naprawdę. Ale to jest świat, w którym przychodzi młodym ludziom budować swoją przyszłość. Co jest więc ważne dla młodych ludzi wkraczających w dorosłość?
Przede wszystkim zdrowie, a w szczególności zdrowie psychiczne, bo trudno sobie poradzić z taką liczbą bodźców, generujących niepewność i lęk o przyszłość. Ważne jest otoczenie, w którym żyjemy. Czy to, co mamy, to już wszystko, co może zaoferować młodym świat? A może być piękniej, przyjaźniej, tak „dla ludzi”? Ważne jest zaangażowanie. Czy warto? Co to da, skoro świat i tak jest już poukładany. A może jednak mamy wpływ na rzeczywistość? Ważna jest zawodowa przyszłość. Jak wziąć sprawy w swoje ręce już dziś, nie czekać na to, co przyniesie los. I ważna jest przyszłość Polski, przyszłość Polski w Unii Europejskiej. Stwarza ona morze możliwości dla młodych ludzi, a nie wszyscy o tym wiedzą.
Skoro to jest konferencja dla uczniów, to też jest dla nauczycieli. Będziemy rozmawiać o tym, czego nauczyciele i uczniowie uczą się od siebie wzajemnie, co jest ważne w tej relacji. Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska i Europejskie Centrum Solidarności – zapraszamy!
Więcej info 
Uwaga! Rejestracja online rusza 13 lutego (poniedziałek) na ecs.gda.pl

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.