Przejdź do treści
FŁ4K 23: Koncert Moka Efti Orchestra feat. Severija + after party
Data/Czas: 16/09/2023 | 19:00-23:45
Lokalizacja: Klub Wytwórnia | Łąkowa 29 | Łódź

Łódź Czterech Kultur i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej: 16 września na scenie klubu muzycznego Wytwórnia, wystąpi legendarna Moka Efti Orchestra! Kilkunastoosobowy big band da w Polsce jedyny występ, który odbędzie się w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur! (Chcesz kupić bilet? Kliknij zdjęcie lub link na dole!) Zespół jest doskonale znany fanom kultowego serialu „Babylon Berlin”, który wyreżyserował jeden z najlepszych twórców europejskiego kina, wielokrotnie nagradzany Tom Tykwer. Ich muzyka to wybuchowa mieszanka łącząca wesoły ragtime, pulsujący szaleństwem swing i Charleston Big Band, przeplatana sentymentalnymi pieśniami, bluesowymi improwizacjami i klezmerskimi przygrywkami.


Podczas występu, zespołowi towarzyszyć będzie wokalistka Severija, której kreacja została zainspirowana ówczesnymi gwiazdami sceny niemieckiej, takimi jak Marlene Dietrich czy Anita Berber.

Twórcy Moka Efti Orchestra to weterani sceny muzycznej. Nikko Weidemann od dziesięcioleci jest zakorzeniony w międzynarodowej muzycznej subkulturze. Występował z Frankiem Zappą w wieku zaledwie 17 lat, później pracował z kultową formacją Einsturzende Neubauten, Neną i Nickiem Cavem. Od 2016 roku kieruje projektem Moka Efti Orchestra. Mario Kamien, to połowa znanego na scenie downtempo końca lat 90. duetu dZihan&Kamien, który nagrał m.in. muzykę do kultowego obrazu Arizona Dream, Emira Kusturicy. Sebastian Borkowski to utalentowany saksofonista i flecista, koncertujący na całym świecie z Jazzanovą i ulicznym zespołem MEUTE.
Ogromny, międzynarodowy sukces serialu sprawił, że Moka Efti Orchestra stała się pełnoprawnym zespołem, który zaczął koncertować i występować w całej Europie. Korzystając z momentu popularności, orkiestra wydała debiutancki album „Erstausgabe” w 2020 roku, a teraz prezentuje drugi album „Telegramm”.

– Festiwal Łódź Czterech Kultur to czas i miejsce na świętowanie różnorodności, poszukiwanie inspiracji i nawiązywanie relacji poprzez sztukę. Moka Efti Orchestra, zainspirowani skomplikowaną historią Berlina przypomną, jak ważne jest pielęgnowanie kultury nawet w najtrudniejszych czasach – mówi Marcin Tercjak, dziennikarz muzyczny i członek zespołu programowego Festiwalu Łódź Czterech Kultur.
Bilety: 90 zł w przedsprzedaży do 27 czerwca 2023.
od 28 czerwca:
120 zł bilet normalny
100 zł bilet z kartą Klubu Wytwórni
Kupując bilet na wydarzenia w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur, otrzymasz kod rabatowy do zakupu biletów na Igrzyska Wolności.
Koncert jest współfinansowany z dotacji Miasta Łodzi oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Partnerzy Festiwalu: Monopolis, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Taube Philanthropies, Manufaktura, Veolia Energia Łódź, Fujitsu Polska, Fabryka Sztuki w Łodzi, Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatr Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi, Klub Wytwórnia, P29, Archidiecezja Łódzka, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi, Parafia św. Mateusza Ewangelisty w Łodzi, Parafia Wojskowa pw. św. Jerzego w Łodzi, Ambasada i Konsulat USA w Polsce, Opus Film, Beta Film, Ukraina FF, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi, Goethe-Institut w Warszawie, Igrzyska Wolności, Łódzkie Sztuki, Stowarzyszenie Społecznie Zaangażowani, Atlas, Fortepiany Wolności, Fundacja Kwela, Dom Literatury, Off Polska, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.