Przejdź do treści
Festiwal Filmów Frankofońskich
Data/Czas: 19/03/2021 - 26/03/2021 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Ninateka: Co roku, w marcu obchodzimy święto Frankofonii, czyli wspólnoty ludzi posługujących się językiem francuskim. Z tej okazji Ambasady Belgii, Irlandii, Kanady, Luksemburga i Szwajcarii, Instytut Francuski w Polsce, Instytut Kultury Rumuńskiej i Biuro Walonii-Brukseli zapraszają na Festiwal Filmów Frankońskich w Ninatece.
Po raz pierwszy w Polsce, dzięki współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym obędzie się on online w terminie 19-26 marca na portalu ninateka.pl.

Na program festiwalu składa się osiem filmów, które z dużą dawką wrażliwości, ale również humoru poruszają ważne tematy społeczne: nagrodzony na festiwalu w Cannes „Młody Ahmed” braci Dardenne, piękna, doceniona na festiwalu w Annecy animacja „Jaskółki z Kabulu” czy „Uderz w bęben” opowiadający o transformacji małego szwajcarskiego miasteczka wywołanej przez… miejscową orkiestrę dętą. Skomplikowane relacje międzyludzkie sportretowali twórcy filmów „Miłość mojego brata” , „Adoracja” i „Horyzont”. Historię ikony francuskiej sceny estradowej, piosenkarki Dalidy, poznamy dzięki filmowi „Dalida. Skazana na miłość”. Irlandzki film dokumentalny natomiast opowiada o niezwykłej wizycie w Irlandii generała Charles’a de Gaulle, który na krótko przed śmiercią spędził tam 6 tygodni.

PROGRAM

Bezpłatny dostęp, filmy w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami.
Festiwal powstał przy wsparciu GADIF (Grupy Ambasad, Delegacji i Instytucji Frankofońskich), Filmoteki Narodowej -Instytutu Audiowizualnego i TV5 Monde.

Ninateka

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.