Przejdź do treści
Europejski Letni Uniwersytet
Data/Czas: 15/07/2022 - 16/07/2022 | 08:45-19:30
Lokalizacja: Centrum Nauki Kopernik | Wybrzeże kościuszkowski 20 | Warszawa

Heinrich-Böll-Stiftung Warszawa i GEF – Green European Foundation: Czy interesuje Cię zgłębianie zagadnień, które łączą walkę o świat sprawiedliwy społecznie i ekologicznie? Europejski Zielony Uniwersytet jest tętniącą życiem przestrzenią do wymiany wiedzy i doświadczeń, która pozwoli zagłębić się w kluczowe kwestie związane z zieloną polityką, wokół wielkich pytań dotyczących dzisiejszej rzeczywistości jak i przyszłości.


Europejski Zielony Uniwersytet po raz pierwszy otwiera swoje drzwi! Z tej okazji Zielona Fundacja Europejska (GEF), we współpracy z Fundacją Strefa Zieleni i z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie zapraszają Zielonych aktywistów i polityków oraz naukowców z całej Europy aby pochylić się nad sytuacją polityczną w Polsce z zielonej perspektywy oraz budować mosty i łączyć debaty na poziomie krajowym i europejskim.
Uniwersytet jest wyjątkowym miejscem spotkania dla ponad 150 Zielonych aktywistek i polityczek, aktywistów i polityków oraz zainteresowanych zieloną perspektywą aktywnych obywateli i obywatelek z Polski i całej Europy, którzy będą mogli nawiązać kontakty, dyskutować i wzmacniać się nawzajem.
Organizatorzy pragną poprzez tę inicjatywę tworzyć inspirujące środowisko uczenia się i wymiany wiedzy, doświadczeń i umiejętności dla wspólnego budowania lepszej przyszłości. W programie Uniwersytetu znajdą się ważne kwestie związane z zieloną polityką, przepracowane w różnych formatach jak warsztaty, szkolenia, debaty plenarne i networking. Zielony Uniwersytet będzie również miejscem wzmacniania więzi między polskim i europejskim zielonym ruchem.
Sesje będą podzielone na cztery różne grupy tematyczne:
SPRAWIEDLIWA TRANSFORMACJA
ENERGIA
POKÓJ I BEZPIECZEŃSTWO
PRAWA KOBIET I LGBTQIA+

Debata plenarna i wybrane sesje równoległe (jedna sesja tłumaczona na polski z każdego zestawu sesji równoległych) będą streamingowane online zarówno w wersji angielskiej jak polskiej.

Heinrich-Böll-Stiftung Warszawa

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.