Przejdź do treści
EUROPA Z WIDOKIEM NA PRZYSZŁOŚĆ
Data/Czas: 28/05/2018 - 30/05/2018 | 00:00-23:59
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | plac Solidarności 1 | Gdańsk

Szósta edycja forum EUROPA Z WIDOKIEM NA PRZYSZŁOŚĆ 2018 
Tematy tegorocznego forum zostały zdefiniowane na podstawie ciągłej analizy sytuacji w Europie. Dyskusja rozpocznie się refleksją na temat procesu odzyskiwania niepodległości przez Polskę oraz inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Przyjrzymy się też dziedzictwu i europejskim doświadczeniom pokolenia ’68.
Kolejnym ważnym tematem jest sytuacja w Europie po kryzysie ekonomicznym. Czy jest możliwa solidarność pomiędzy Europejczykami? Przyjrzymy się również Rosji po wyborach prezydenckich i zastanowimy nad tym, czy Unia Europejska jest zdolna do stworzenia wspólnej polityki wschodniej. Rozmawiać będziemy też o tożsamości europejskiej i efektach nacjonalizmu w Europie. Zadamy też sobie pytanie: w jakiej Europie chcielibyśmy żyć?

 

kontakt | Kacper Dziekan, Anna Fedas, koordynatorzy forum EUROPA Z WIDOKIEM NA PRZYSZŁOŚĆ, e-mail: europe@ecs.gda.pl
organizatorzy | ECS, Miasto Gdańsk
partnerzy | Eastbook.eu, Fundacja im. Heinricha Bölla, Fundacja Kultury Allianz, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Konsulat Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie, New Eastern Europe, Nowa Europa Wschodnia, Przegląd Polityczny, TOK FM

 

Wstęp wolny z rezerwacją.

 

PROGRAM FORUM

 

Źródło: Europejskie Centrum Solidarności 

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.