Przejdź do treści
Data/Czas: 03/04/2020 - 10/04/2020 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie: Dziś wyrażenie „palcem po mapie” nabiera nowego znaczenia, dlatego postanowiliśmy zaproponować podróż po tym fragmencie Europy, którego kartografię znamy od podszewki. Jeśli założymy, że celem podróży nie jest miejsce, do którego zmierzamy, a nowa perspektywa, z jaką zaczynamy patrzeć na świat, czasowe ograniczenia w możliwości przemieszczania się tracą na znaczeniu.

 

Cykl edukacyjny pod nazwą „Europa od środka” ma przybliżyć ten fragment Europy, z którym wiążą nas najsilniejsze relacje. Chcielibyśmy zaprosić do prawdziwych i wyobrażonych miejsc na mapie, opowiedzieć fascynujące historie zapomnianych artystów, niezwykłych budynków i przybliżyć środkowoeuropejską sztukę, którą od lat promujemy w Galerii MCK przy Rynku Głównym 25.

 

Trzy razy w tygodniu, zarówno na naszej stronie internetowej, jak i w mediach społecznościowych, będziemy starali się pokazać miejsca, do których warto wybrać się choć na chwilę refleksji. Pierwsza propozycja już w najbliższy piątek.

 

Więcej informacji

 

MCK

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.