Przejdź do treści
Esther Kinsky "Nad rzeką"
Data/Czas: 05/06/2018 | 18:15-18:15
Lokalizacja: Goethe-Institut Krakau | Rynek Główny 20 | Kraków

Dyskusja 

Klub książkowy

Esther Kinsky jest uznaną w Niemczech poetką i tłumaczką. Powieść „Nad rzeką” to zapis wędrówek autorki po obrzeżach Londynu, po rozlewisku rzeki Lei zamieszkanym przez ptaki. Większość postaci przedstawionych na łamach książki wiedzie niespokojne życie, jest niejednoznaczna, zepchnięta na peryferie, przypomina krajobraz, w którym porusza się narratorka. Kinsky bada to, co rozgrywa się na granicy naszych zmysłów, z dala od metropolii, norm i wyostrzonej świadomości.


„Nad rzeką” jest książką o patrzeniu, o poznawaniu rzeczywistości poprzez obserwację. Narratorka i fotografka stawia pytania o możliwości i granice nowego postrzegania świata.
Powieść była nominowana do niemieckiej nagrody Deutscher Buchpreis w 2014 r., podobnie jak poprzednia książka Esther Kinsky „Banatsko” (2011).

Książka w przekładzie Sławy Lisieckiej ukazała się w 2017 r. nakładem Biura Literackiego.

 

Język: polski

 

Organizatorzy proszą o krótkie zgłoszenie swego udziału (osobiście w bibliotece, telefonicznie 12 422 58 29 lub mailowo: elzbieta.jelen@goethe.de).

 

Źródło: Goethe-Institut Krakau

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.