Przejdź do treści
Data/Czas: 26/11/2020 - 28/11/2020 | 00:00-23:59
Lokalizacja: | |

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN: Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli oraz osoby związane z edukacją formalną i nieformalną do udziału w trzydniowej, międzynarodowej konferencji edukacyjnej “Emocje i historia. Jak rozmawiać w szkole na trudne tematy”. Podejmiemy temat emocji w kontekście edukacji historycznej. Dlaczego historia budzi tak silne emocje i jak na nie reagować, pracując z grupą? W jaki sposób nauczycielka/nauczyciel może wesprzeć młodzież i przeprowadzić ją przez trudną dyskusję? Na konferencji wystąpią renomowani eksperci i ekspertki z Polski, Norwegii i Stanów Zjednoczonych. Języki konferencji: polski i angielski (tłumaczenie symultaniczne). Chętnie odpowiemy na pytania związane z konferencją: edukacja@polin.pl. Konferencję wspierają: Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce i Jewish Foundation for the Righteous, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

 

Konferencja odbędzie się online.
26-28 listopada 2020 (czwartek – sobota)
Udział jest bezpłatny.

Rejestracja otwarta do 9 listopada.
REJESTRACJA

 

Skupimy się na metodach uczenia o II wojnie światowej i Zagładzie oraz na rozmowach z młodzieżą na współcześnie bolesne kwestie. Poruszymy temat potencjalnych trudnych reakcji młodzieży – skąd się biorą, co oznaczają i jak na nie odpowiadać. Omówimy rekomendacje dotyczące tego, jak i kiedy zacząć rozmawiać z uczniami o tragicznych wydarzeniach z historii. W trakcie wykładów, dyskusji i warsztatów uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, jak pracując z trudnymi tematami lekcji zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz jak zadbać o siebie. O emocjach i historii porozmawiamy również w kontekście edukacji zdalnej.

 

Organizatorzy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Falstad Center, Fundacja Centrum Żydowskie w Oświęcimiu.

 

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.

 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.