Przejdź do treści
ECS Historia. Spotkanie 3 - opozycja, powielacz, rewolucja
Data/Czas: 11/12/2018 | 18:00-19:30
Lokalizacja: Europejskie Centrum Solidarności | pl. Solidarności 1, biblioteka | Gdańsk

Narodziny opozycji w 1976 roku i powstanie drugiego obiegu wydawniczego przełamały monopol władz na informację. Dzięki temu możliwa była zmiana i wybuch rewolucji Solidarności. Zapraszamy na spotkanie wokół książek, które na nowo ukazały strategie walki z komunizmem: Jakub Kufel, „Między konfliktem a współdziałaniem. Linie zróżnicowania programowego Komitetu Obrony Robotników i Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela w latach 1976–1980”, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2017; Jan Olaszek, „Rewolucja powielaczy. Niezależny ruch wydawniczy w Polsce 1976–1989”, Trzecia Strona, Warszawa 2015; Tomasz Kozłowski, „Anatomia rewolucji. Narodziny ruchu społecznego »Solidarność« w 1980 roku”, IPN, Warszawa 2017

 

Gośćmi Europejskiego Centrum Solidarności będą autorzy. Spotkanie poprowadzi dr Konrad Knoch z ECS, specjalizujący się w dziejach opozycji demokratycznej i prasy podziemnej.

 

ECS HISTORIA to cykl, w którym poruszamy zagadnienia dotyczące przeszłości Polski i świata, które są aktualne także i dziś.

 

Źródło: Europejskie Centrum Solidarności

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.