Narodziny opozycji w 1976 roku i powstanie drugiego obiegu wydawniczego przełamały monopol władz na informację. Dzięki temu możliwa była zmiana i wybuch rewolucji Solidarności. Zapraszamy na spotkanie wokół książek, które na nowo ukazały strategie walki z komunizmem: Jakub Kufel, „Między konfliktem a współdziałaniem. Linie zróżnicowania programowego Komitetu Obrony Robotników i Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela w latach 1976–1980”, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2017; Jan Olaszek, „Rewolucja powielaczy. Niezależny ruch wydawniczy w Polsce 1976–1989”, Trzecia Strona, Warszawa 2015; Tomasz Kozłowski, „Anatomia rewolucji. Narodziny ruchu społecznego »Solidarność« w 1980 roku”, IPN, Warszawa 2017
Gośćmi Europejskiego Centrum Solidarności będą autorzy. Spotkanie poprowadzi dr Konrad Knoch z ECS, specjalizujący się w dziejach opozycji demokratycznej i prasy podziemnej.
ECS HISTORIA to cykl, w którym poruszamy zagadnienia dotyczące przeszłości Polski i świata, które są aktualne także i dziś.
Źródło: Europejskie Centrum Solidarności