Przejdź do treści
Data/Czas: 11/03/2019 | 18:00-20:00
Lokalizacja: | |

Konferencja Ambasadorów i Gazeta Wyborcza zaprasza na debatę z okazji 20-lecia wejścia Polski do NATO. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo i pozycja Polski w Sojuszu. W spotkaniu udział wezmą: Bronisław Komorowski: Prezydent RP w kluczowych latach transformacji Sił Zbrojnych i modernizacji technicznej, ale i misji w Afganistanie. Jako Minister Obrony Narodowej przeprowadził systemowe zmiany finansowania sfery obrony (Plan Komorowskiego) oraz wyposażenia lotnictwa w samolot wielozadaniowy (F16). Jerzy Buzek: Premier Rządu RP w czasie przystąpienia Polski do NATO, i pierwszych misji Sojuszu z naszym udziałem. Orędownik i propagator, również jako Przewodniczący Parlamentu EU euroatlantyckiego modelu bezpieczeństwa ze znaczącym udziałem państw kontynentu w ramach europejskiej polityki bezpieczeństwa i obrony we współpracy z NATO.

Janusz Onyszkiewicz: Minister Obrony Narodowej w czasie akcesji Polski do NATO i dostosowania struktur państwa i Sił Zbrojnych do wymogów Sojuszu z zapewnieniem interoperacyjności w tym w warunkach uczestnictwa w operacji militarnej NATO (Kosowo). Jako v-ce Przewodniczący Parlamentu UE brał udział w pracach na rzecz europejskiej polityki bezpieczeństwa i obrony.

 

Spotkanie poprowadzi: Marcin Bosacki były redaktor i dziennikarz “gazety Wyborczej, publicysta i dyplomata; ambasador RP w Kanadzie (2013–2016).

Na spotkanie wstęp jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o zgłoszenie.

foto: JOHN RUTHROFF/AFP/EAST NEWS. Minister spraw zagranicznych Polski Bronisław Geremek podpisuje dokumenty akcesyjne członkostwa Polski w NATO, 12.03.1999.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.