Przejdź do treści
Dobro wspólne w społecznościach lokalnych
Data/Czas: 06/06/2018 - 06/07/2018 | 11:00-14:00
Lokalizacja: Marzyciele i Rzemieślnicy | III piętro, ul. Bracka 25 | Warszawa

Partnerstwo Dobro Wspólne Lokalnie zaprasza do udziału w debacie: “Dobro wspólne w społecznościach lokalnych”. W trakcie debaty chcemy wspólnie porozmawiać na temat obecności dobra wspólnego w polskich społecznościach lokalnych. Będziemy m.in. poszukiwać odpowiedzi na dwa istotne pytania: Czy pojęcie dobra wspólnego jest obecne w polskiej myśli liberalnej, lewicowej i chrześcijańskiej i jak jest opisywane? W jaki sposób mówić o dobru wspólnym, aby je popularyzować?

 

W ramach wprowadzenia do dyskusji głos zabiorą:

 

Dorota Ogrodzka, pedagożka teatru, badaczka, animatorka kultury, współpracująca z „Krytyką Polityczną”,
– dr Michał Łuczewski, socjolog, psycholog, badacz społeczny, publicysta, zastępca dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II,
– dr hab. Rafał Wonicki, filozof polityki, publicysta, adiunkt w Instytucie Filozofii UW, członek redakcji „Kultury Liberalnej”.

 

Dyskusję poprowadzi Justyna Duriasz-Bułhak z Fundacji Wspomagania Wsi.

 

Termin debaty:
6 czerwca 2018 roku, 11:00-14:00

 

Miejsce: „Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych” III piętro Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, Warszawa

 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc udział w debacie będzie możliwy jedynie po uprzednim zgłoszeniu i potwierdzeniu przez organizatorów. Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailem na adres: dobro.wspólne@fww.pl w terminie do 28 maja 2018 roku, podając imię, nazwisko i afiliację uczestnika. O udziale w debacie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Debata organizowana jest przez Partnerstwo Dobro Wspólne Lokalnie we współpracy z „Krytyką Polityczną”. Partnerstwo jest nieformalną platformą współpracy organizacji pozarządowych zainteresowanych popularyzowaniem idei dobra wspólnego.

 

Źródło: Marzyciele i Rzemieślnicy

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.