Partnerstwo Dobro Wspólne Lokalnie zaprasza do udziału w debacie: „Dobro wspólne w społecznościach lokalnych”. W trakcie debaty chcemy wspólnie porozmawiać na temat obecności dobra wspólnego w polskich społecznościach lokalnych. Będziemy m.in. poszukiwać odpowiedzi na dwa istotne pytania: Czy pojęcie dobra wspólnego jest obecne w polskiej myśli liberalnej, lewicowej i chrześcijańskiej i jak jest opisywane? W jaki sposób mówić o dobru wspólnym, aby je popularyzować?
W ramach wprowadzenia do dyskusji głos zabiorą:
– Dorota Ogrodzka, pedagożka teatru, badaczka, animatorka kultury, współpracująca z „Krytyką Polityczną”,
– dr Michał Łuczewski, socjolog, psycholog, badacz społeczny, publicysta, zastępca dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II,
– dr hab. Rafał Wonicki, filozof polityki, publicysta, adiunkt w Instytucie Filozofii UW, członek redakcji „Kultury Liberalnej”.
Dyskusję poprowadzi Justyna Duriasz-Bułhak z Fundacji Wspomagania Wsi.
Termin debaty:
6 czerwca 2018 roku, 11:00-14:00
Miejsce: „Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych” III piętro Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, Warszawa
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc udział w debacie będzie możliwy jedynie po uprzednim zgłoszeniu i potwierdzeniu przez organizatorów. Zgłoszenia prosimy przesyłać e-mailem na adres: dobro.wspólne@fww.pl w terminie do 28 maja 2018 roku, podając imię, nazwisko i afiliację uczestnika. O udziale w debacie decyduje kolejność zgłoszeń.
Debata organizowana jest przez Partnerstwo Dobro Wspólne Lokalnie we współpracy z „Krytyką Polityczną”. Partnerstwo jest nieformalną platformą współpracy organizacji pozarządowych zainteresowanych popularyzowaniem idei dobra wspólnego.
Źródło: Marzyciele i Rzemieślnicy