Przejdź do treści
Data/Czas: 24/10/2019 | 18:30-18:30
Lokalizacja: | |

CPRDiP: Do pewnego momentu patent na rozweselanie Rosji miał sam Władimir Putin. Od dłuższego czasu jest to również Dmitrij Bykow. Jeden z najpopularniejszych współczesnych rosyjskich pisarzy, poeta, krytyk literacki i publicysta. Choć nie jest politykiem, jest wymieniany w szeregu liderów ponadpartyjnej antyputinowskiej opozycji. Dzięki swojej postawie obywatelskiej i celnym satyrycznym komentarzom na temat aktualnej rzeczywistości stał się głosem rosyjskiego protestu. W swoich książkach umiejętnie łączy elementy kryminału, antyutopii, a nawet thrillera z refleksją nad historią i teraźniejszością Rosji. W Polsce znamy go choćby z publikacji „Uniewinnienie” czy „ŻD”. Widzowie cenią sobie jego niesamowitą zdolność improwizacji. Wystarczy mu podpowiedzieć temat i od razu bez zastanowienia odpowiada zgrabnym złośliwym wierszykiem. Co się zdarzy podczas spotkania 24 października? To zależy tylko od Państwa.

 

Wiktoria Bieliaszyn, dziennikarka, pisze dla dziennika „Gazeta Wyborcza” i tygodnika „Polityka” o rosyjskiej polityce i społeczeństwie. Obecnie pracuje nad książkowym zbiorem reportaży o „nowej” Moskwie.

Data: 24 października 2019 (czwartek) godz. 18:30
Miejsce: Marzyciele i Rzemieślnicy, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25 (3 piętro, winda)
Języki: polski i rosyjski (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne)
RSVP: prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 23 października 2019 kolakowska@cprdip.pl

 

Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.