Przejdź do treści
Dialog Obywatelski o przyszłości Europy
Data/Czas: 18/06/2018 | 10:00-11:45
Lokalizacja: Uniwersytet Gdański, Wydział Filologiczny | Wita Stwosza 51 | Gdańsk

Jakie czynniki mają wpływ na kształt Europy? Jakie są potencjalne scenariusze? W jaki sposób Europa może sprostać wyzwaniom naszych czasów? Tematyce przyszłości Europy będzie poświęcony Dialog Obywatelski z Elżbietą Bieńkowską, Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Partnerem w dyskusji będzie Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Debata odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Filologiczny, budynek Neofilologii, Sala Teatralna ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk. Spotkanie z Elżbietą Bieńkowską (poniedziałek 18 czerwca) będzie miało format Dialogu Obywatelskiego, formuły umożliwiającej bezpośredni kontakt komisarzy z obywatelami krajów Unii Europejskiej, wsłuchiwanie się w ich opinie i reagowanie na uwagi. Dialog poprowadzi Dorota Wysocka- Schnepf.

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem w dialogu, zachęcamy do szybkiej rejestracji – liczba miejsc jest ograniczona (najpóźniej do 14 czerwca).

 

Spotkanie jest bezpłatne. Gospodarzami wydarzenia są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Uniwersytet Gdański.

 

Dialogi obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się od 2012 roku. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

 

Źródło: Komisja Europejska w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.