Przejdź do treści
Data/Czas: 22/11/2019 | 10:00-10:00
Lokalizacja: | |

W ostatnich latach tempo zmian klimatycznych wzrosło tak bardzo, że klimatolodzy mówią wprost o wyraźnym i aktualnym zagrożeniu dla cywilizacji. Skutki globalnego ocieplenia godzą w nasze podstawowe prawa: kurczą się zasoby żywności, wymierają gatunki i ich ekosystemy, a wielu ludzi staje w obliczu przymusowej migracji. Dotychczasowe działania przywódców, korporacji i organizacji międzynarodowych okazały się niewystarczające i nieproporcjonalne do skali problemu. Dla wielu polityków zagrożenie zdrowia i życia ludzi spowodowane zmianą klimatu wciąż pozostaje kwestią marginalną.  Co nam przeszkadza skutecznie działać? Jakie zmiany w światowej gospodarce są konieczne, by nie dopuścić do dalszego wzrostu temperatury?

 

Jak należałoby przebudować międzynarodowy system praw człowieka, aby chronił nas przed skutkami zmiany klimatu? W związku z przyznaniem tegorocznej Nagrody im. Sacharowa Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na debatę „Ziemia na rozdrożu. Zmiana klimatu a prawa człowieka”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 listopada 2019 r. o godzinie 10:00 w Ogrodzie Botanicznym UW. W debacie udział wezmą: dr Adam Jarubas – Poseł do Parlamentu Europejskiego w kadencji 2019-2024; Mirosław Proppé – Prezes Fundacji WWF Polska; Daria Kulczycka – Dyrektorka departamentu Energii i Zmian Klimatu w Konfederacji Lewiatan; dr Marcin Stoczkiewicz – Prezes Zarządu Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi; dr Aleksandra Kardaś- Fizyczka atmosfery, autorka “Książki o wodzie”, redaktorka portalu Naukaoklimacie.pl. Debatę poprowadzi Beata Jewiarz – dziennikarka Radia dla Ciebie

 

Program:

9.30-10.00 – Rejestracja, kawa
10.00-10.15 – Powitanie: Jacek Safuta, Dyrektor Biura PE w Polsce, Mirosław Proppé, Prezes Fundacji WWF Polska
10.15-11.45 – Dyskusja panelowa
11.45-12.00 – Pytania publiczności
12.00-12.30 – Poczęstunek

Program i rejestracja

 

Więcej informacji pod adresem epwarszawa@europarl.europa.eu

Parlament Europejski – Biuro w Polsce

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.