Przejdź do treści
Debata: Ochrona praw podstawowych w Unii Europejskiej. Przyszłość i wyzwania
Data/Czas: 22/11/2021 | 17:00-17:00
Lokalizacja: | |

Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają na debatę „Ochrona praw podstawowych w Unii Europejskiej. Przyszłość i wyzwania”, która odbędzie się 22 listopada 2021 r., godz. 17.00. Jak powinna w przyszłości wyglądać ochrona praw podstawowych w Unii Europejskiej? Jakie wyzwania stoją przed instytucjami unijnymi? W którym kierunku powinno rozwijać się prawo unijne, jeśli chodzi o prawa człowieka? Jakich zmian oczekujemy i potrzebujemy w zakresie ochrony przed dyskryminacją?


Nad tymi kwestiami będziemy zastanawiać się podczas debaty „Ochrona praw podstawowych w Unii Europejskiej. Przyszłość i wyzwania”, która odbędzie się 22 listopada 2021 r. o godz. 17.00.

 

Do dyskusji zaprosiliśmy gości i gościnie:
– Elmi Abdi, wiceprezes Fundacji dla Somalii,
– Kamila Ferenc, wicedyrektorka ds. programowych Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny,
– Karolina Gierdal, adwokatka, członkini inicjatywny LGBT+prawnicy,
– Jolanta Kramarz, prezeska Fundacji Vis Maior,
– Marek Urbaniak, aktywista działający na rzecz praw osób transpłciowych;
W debacie wezmą udział również eksperci Fundacji: Jarosław Jagura, prawnik zajmujący się sprawami z zakresu dyskryminacji, oraz dr Marcin Szwed, koordynator Programu Spraw Precedensowych Fundacji.
Dyskusję będzie moderował: dr Rafał Kuligowski, ekspert Team Europe.
Każdy będzie miał możliwość zabrania głosu i aktywnego uczestniczenia w dyskusji. W tym celu należy zarejestrować się poprzez formularz na platformie Zoom.

Debata będzie transmitowana także na żywo na profilu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na Facebooku.  Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy. Wydarzenie jest częścią Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Informacja o wydarzeniu jest również dostępna na stronie Konferencji w sprawie przyszłości Europy.

Konferencja jest przestrzenią, dzięki której Europejki i Europejczycy mogą włączyć się w debatę na temat wyzwań i priorytetów Europy. Wnioski z debaty zostaną umieszczone na platformie Konferencji, co pozwoli na zapoznanie się z nimi i dalszą dyskusję.

News Alert

Bądź na bieżąco!

Zamawiając bezpłatny newsletter akceptuje Pan/Pani naszą ochronę danych. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest w każdej chwili możliwe.